אקנה - הגורמים והטיפול הטבעי


אקנה – הגורמים והטיפול הטבעי 


אקנה היא מחלת עור שכיחה אשר מתרחשת בעיקר בגיל העשרה, אך גם בגילאים מבוגרים יותר הנובעת מהפרה באיזון של הפרשות בלוטות החלב. 

עם התעוררות פעילות הורמוני המין בתקופת ההתבגרות, מתחילה הפרשת יתר של חלב בזקיק השערה. כתוצאה מכך נוצרים פקקי חלב בתוך הבלוטות הגורמים לסתימתן ולהפרעה בניקוז החלב. 

הבעיה יכולה להופיע כראש שחור, לבן, פצעונים, ציסטות בלבד וציסטות עם נפיחות דמוית בועה. 

הסיבה העיקרית לאקנה היא עודף סבום. הסבום הוא חומר שומני שעווני הנוצר בבלוטות אשר מצויות מתחת לאפידרמיס ומופרש החוצה דרך נקבוביות השיער. אחד מתפקידיו הוא לסלק החוצה תאי אפיטל מתים והשני הוא לשמור על שומניות טבעית של העור. כשיש עודף סבום, תאי האפיטל נלכדים ונוצר חומר דבקי אשר סותם את נקבוביות העור וגורם לנפיחות הנראית לעין. אם החומר מגיע לעור, צבעו שחור. אם הוא נשאר סגור בפנים, צבעו לבן. הצבע השחור איננו מלכלוך אלא מפיגמנטים הנדבקים לסבום. 

בחומר מתחילות להתרבות בקטריות ונוצר לחץ על הרקמה הסובבת את זקיק השיער, עד שחלק מהחומר חודר לרקמות הסמוכות ונוצרת שם דלקת ומוגלה. חלקי הגוף הפגיעים ביותר הם אלו המייצרים את הכמות המרבית של הסבום כמו הפנים, חזה, כתפיים וגב. המחלה יכולה להיות קלה וקצרת מועד ולגבי אחרים היא התנסות ארוכה, המשאירה הן צלקות גופניות והן צלקות נפשיות כמו בושה, חוסר בטחון עצמי ודימוי עצמי שלילי. 


יש מחלוקת בשאלה אם מזון זה או אחר גורם לאקנה. הרבו להאשים בכך מוצרי מזון כמו שוקולד, פיצה, ממתקים מכילי שומן, קולה, גלידה ומזונות אחרים. מרבית רופאי העור בארצות המערב שוללים קשר בין מזון ואקנה אך מסתבר שטעות בידם: אם מתייחסים לתדירות של אכילת מאכל זה או אחר בין חולי אקנה לבין אנשים בריאים, אין כל הבדל סטטיסטי, אך מחקר אפידמיולוגי על אוכלוסיות שלמות משנה כליל את התמונה: מחלה זו כמו מחלות לב, סרטן השד, וסרטן המעי הגס, נדירה יותר בין עמים בעלי משטר תזונה טבעי יותר מזה אשר נהוג בארצות המערב. 

חשוב לדעת : אקנה חוזר ומופיע במקומות קבועים ויש להכירם ולטפל בהם. אסור לגעת באופן קבוע בפנים על ידי השענת סנטר או מצח או הצמדות לטלפון. הסתרת המקום בכף היד מגבירה שם את החום ואת הלחות ומחמירה את התופעות. 


הפתרון הטבעי בטבע בשבילך: 


ערכה ייחודית לאקנה מבית ארומה מדיק בסיוע ד"ר זאב פם – מומחה למחלות עור. 


בעל שם בינלאומי , חבר באגודה הישראלית והאמריקאית למחלות עור הערכה משלבת את כוחות הטבע לטיפול ושיקום עור שמנוני במיוחד, הנוטה לאקנה(חטטת) הערכה מבוססת על מספר מכשירים ייחודיים, המשלבים בתוכם שמנים אתריים טהורים, תמציות צמחים, מינרלים מים-המלח וחלב עיזים, לפתרון בעיית עור שכיחה בקרב בני נוער ומבוגרים כאחד. הצורךבתכשירים אשר בערכה, נוצר לאחר שמטופלים רבים השתמשו בפתרונות קונבנציונליים, אשר לא נתנו מענה הולם לבעייתם. 


המוצרים בערכה כוללים: 

CLEAROFACE LOTION- מי פנים לעור שמן. 

CLEAROFACE SOAP – סבון מוצק המבוסס על חלב עיזים וסולפור(גפרית). 

CLEAROFACE CREAM – קרם ייחודי לעור שמן הנוטה לאקנה.

CLEAROFACE MASK – מסיכת חימר ירוק לספיחת רעלים. השילוב בין מרכיבי הערכה, נותן מענה הולם ופתרון בזמן קצר, לסובלים מעור שמנוני במיוחד, הנוטה לאקנה ומאפשר טיפול יעיל לפצעונים מפרישים, מרגיע את העור, מגן עליו ומקנה לו מראה אחיד ובריא. 


CLEAROFACE SOAP – סבון מוצק לאקנה. סבון טבעי היפואלרגני, על בסיס חלב עיזים, הידוע מזה אלפי שנים בתכונותיו הרבות לשיקום העור. הסבון מכיל ויטמינים, מינרלים, חלבונים, ברזל, פוטסיום וקלציום והוא ידוע כמרפא ויעיל לבעיות עור כגון אקנה ואקזמה, חלב עיזים מכיל חומצה לקטית, המסייעת לקלף ולהשיל תאי עור מתים ולחשוף תאי עור צעירים במקומם . פעולה זו מקנה לעור מראה חלק, רענן וצעיר יותר. 

הלקטוז מהווה את אחד המרכיבים העיקריים בחלב עיזים ותורם לכך שהוא ממיס את החומרים השומניים, החודרים לעור הפנים. הקזאין – שהוא חלבון מיוחד, הנמצא בחלב עיזים, שומר על לחות העור. בנוסף מכיל הסבון סולפור (גפרית מים- המלח) הידוע בפעולת הטיהור שלו וביבוש עודפי השומן בעור. מסייע בהסרת תאי עור מתים ועוזר בהתחדשות העור. 

הסבון מכיל שמנים אתריים – מרווה רפואית, הליקרסיום, ג'וניפר, לבנדר, עץ התה, לימון, אקליפטוס, ברגמוט, אכילאה, תמציות צמחי מרפא – כורכום, שיח אברהם, הממליס. הסבון מיוצר בשיטה המסורתית עתיקת יומין. ייבוש הסבון אורך 3-4 שבועות. 


CLEAROFACE LOTION – מי פנים לעור שמן. מי פנים, המשלימים את תהליך ניקוי העור, לאחר השימוש בסבון. הם מנקים את העור ביסודיות, ללא פגיעה בלחות הטבעית של העור ומסלקים תאי עור מתים. 


CLEAROFACE CREAM – קרם פנים לאקנה. קרם טיפולי, המכיל רכיבים טבעיים – תערובת שמנים אתריים טהורים, תמציות צמחי מרפא ומינרלים מים – המלח, לאיזון העור ומניעת שמנוניות יתר 

(מתאים לעור הנוטה לאקנה) . שילוב המרכיבים בקרם, מעניק פתרון יעיל ובטוח לריפוי פצעונים על עור הפנים. הוא ממריץ את זרימת הדם, מסיר עודף שמנוניות, מרגיע את העור ומגן עליו. שימוש יום –יומי יקנה לעור מראה בריא, אחיד וחיוני. 


CLEAROFACE MASK – מסיכת חימר ירוק מתקלפת. החימר הירוק הוא סוג של אדמת עפר, עשירה במינרלים, סידן, מגנזיום, אשלגן ונתרן. החימר הירוק הוא בעל תכונות של ספיחת רעלים וספיחת החלב העודף שהעור מפריש. מסיכת החימר הירוק מאפשרת ניקוי פנים עמוק ומעניקה אנרגיה לרקמות החיבור, מחטא ומרפא . השילוב הנפלא של חימר ירוק עם שמנים 

אתריים טהורים ותמציות צמחי מרפא , מאפשר המרצה עדינה והגברת הזרימה הלימפתית ומחזור הדם. הוא מאפשר חמצן ומגביר את קצב חילוף החומרים. המסיכה יעילה ביותר לעור שמנוני, הנוטה לאקנה. 


הוראות שימוש: 

לשטוף פנים עם CLEAROFACE SOAP (סבון מוצק) בבוקר ובערב לפני השינה, לנקות את עור הפנים עם CLEAROFACE LOTION (מי פנים) לאחר שטיפת הפנים, למרוח את הקרם CLEAROFACE CREAM לאחר שטיפת הפנים.2-3 פעמים בשבוע לפי הצורך למרוח את מסיכת CLEAROFACE MASK באופן אחיד על הפנים. לחכות כ- 20 דקות, לקלף או לשטוף את הפנים.